akcesoria do jazdy na rowerze

Rozpoczynając przygodę z jazdą na rowerze należy wyposażyć się nie tylko w sam pojazd, ale też towarzyszące mu akcesoria. Dzięki temu jazda będzie nie tylko przyjemniejsza, ale i bezpieczna. W niniejszym wpisie przyjrzymy się nieco akcesoriom rowerowym. Które z nich są przydatne?

Bezpiecznie na drodze

Na początek potrzebne nam będą akcesoria gwarantujące bezpieczną jazdę na drodze, w końcu od nich zależeć będzie nasze zdrowie i życie. Wśród tych niezbędnych akcesoriów rowerowych znajdziemy m.in. odblaski i kamizelki, kask, przednie i tylne oświetlenie roweru, sygnał dźwiękowy czy lusterka. Akcesoria te pozwolą rowerzyście bądź rowerzystce zapewnic sobie bezpieczeństwo, być w porę dostrzeżonym na drodze, oświetlić sobie trasę przejazdu i ostrzec pieszych użytkowników drogi przed nadjeżdżającym pojazdem. Są to również elementy wyposażenia roweru, które są obowiązkowe dla uczestnika w ruchu drogowym i choćby dlatego warto się w nie zaopatrzyć.

Akcesoria do obsługi pojazdu

Podróżując rowerem powinniśmy być przygotowani również na przykre niespodzianki, dlatego do obsługi pojazdu dobrze jest mieć ze sobą na przykład zestaw narzędzi pozwalający na dokonanie drobnych napraw. Dobrze, jeśli narzędzia te są narzędziami uniwersalnymi, w których znajdziemy zarówno klucze płaskie, jak i imbusowe, do tego odpowiadające im wkrętaki oraz kombinerki. Dobrym pomysłem jest kupno takiego zestawy w formie multi-toola, dzięki czemu będziemy je mogli trzymać w etui i wszystko będzie w jednym miejscu. Do akcesoriów, które warto też mieć podczas jazdy należy także zaliczyć pompkę do roweru. Na rynku znajdziemy szeroki wybór pompek, dobrym pomysłem jest taka, która da się zabrać ze sobą w podróż.

Akcesoria rowerowe: wyposażenie dodatkowe

Co jeszcze może się nam przydać w trakcie jazdy rowerem? Kwestia wyboru akcesoriów dodatkowych jest związana z potrzebami danego użytkownika. Mogą to być na przykład błotniki, jeśli dysponujemy rowerem cross i chcemy ochronić się w trakcie jazdy terenowej przed rozbryzgami błota, może to być bagażnik i montowane do niego sakwy rowerowe, przydatne w jeździe turystycznej. Z pewnością może przydać się licznik rowerowy, warto jest również pamiętać o bidonie! A dla miłośników rowerów miejskich proponujemy blokadę roweru i koszyk na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *