sklep rowerowy

Jazda na rowerze to nie tylko możliwość łatwego i ekologicznego podróżowania, lecz także atrakcyjny sposób na poprawę kondycji fizycznej, zachowanie zdrowia i uprawnianie ciekawych dyscyplin sportowych. Rower jest dobrym pomysłem dla osób w każdym wieku, pomaga w codziennej aktywności fizycznej, a przy tym ułatwia przemieszczanie się w dowolne miejsce praktycznie bez żadnych kosztów. Coraz łagodniejsze zimy i krócej leżący śnieg sprawią, że okres, w którym można korzystać z roweru, znacznie się wydłużył. Żeby jednak móc skorzystać z uroków i zalet jazdy na rowerze potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Kupno roweru nie powinno nastręczać żadnych trudności, zwłaszcza jeśli wybierzemy dobry sklep rowerowy. Warto jednak sprawdzić, o czym trzeba pamiętać, wybierając odpowiednią dla siebie maszynę.

Rower z marketu czy sprawdzona marka?

Wiele osób sądzi, że marka roweru, na jakim będą jeździć, nie ma żadnego znaczenia. Warto jednak zastanowić się, czy to, że rower został wyprodukowany przez konkretną firmę to jedynie kwestia logo na kierownicy i nalepki na ramie.

Jadąc na rowerze, poruszamy się często ze znaczną prędkością. Wywrotka przy 20 kilometrach na godzinę może mieć już bardzo poważne następstwa, a osiągnięcie takiej prędkości nie jest zbyt trudne nawet dla mniej wprawnych rowerzystów. Oczywiście, przyczyn upadku może być wiele np. błąd kierującego czy niespodziewana sytuacja na drodze. Na takie czynniki nie mamy zwykle żadnego wpływu. Jednak możliwe są też inne przyczyny – hamulce, które rozpadły się przy próbie ich użycia, nagłe oderwanie główki ramy czy pęknięcie suportu. Choć wygląda to niesamowicie, to doświadczenia wielu serwisów rowerowych potwierdzają, że częstą przyczyną urazów odnoszonych przez rowerzystów są awarie sprzętu, wynikające z jego kiepskiej jakości.

Dlaczego tak jest? Łatwo odpowiedzieć sobie na to pytanie. Firmy składają rowery z kiepskich części, ponieważ w ten sposób ograniczają koszty i zapewniają sobie wysoką marżę zysku. Nie muszą się przy tym zbytnio przejmować swoją renomą, ponieważ łatwo im nazwę „X” zastąpić nazwą „Y” i kontynuować działalność.

Czy taka sytuacja jest możliwa w przypadku producentów sprzętu markowego? Producenci dobrego sprzętu zdają sobie sprawę, że jeśli dopuszczą do podobnego niedbalstwa, ich reputacja legnie w gruzach. Nikt nie będzie zainteresowany zakupem roweru, który nie oferuje odpowiedniej jakości i właściwego poziomu bezpieczeństwa.

Zwykle jednak rowery renomowanych producentów są droższe. To prawda, trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku poza gwarancją bezpieczeństwa zyskujemy również o wiele wyższą trwałość. Dobry rower znanej marki nie rozpadnie się nam po jednym czy dwóch sezonach. Poza tym dobre firmy proponują zwykle różne linie modelowe, także takie, które są dopasowane do mniejszych możliwości finansowych klientów.

Dodatkową zaletą roweru dostarczonego przez sprawdzonego producenta jest to, że jego konstrukcja nie powstaje przypadkowo, jak masowo składane rowery dostępne w marketach. Dobre rowery są projektowane przez fachowców, którzy dobierają poszczególne parametry i części tak, by osiągnąć zamierzony efekt – niezależnie od tego, czy będzie to maszyna do wyścigów w kolarstwie górskim, czy do jeżdżenia na weekendowe wycieczki.

Zakup roweru wyprodukowanego przez dobrą firmę będzie więc inwestycją długoterminową, a przy tym obliczoną na pełne bezpieczeństwo użytkownika. Z takiej oferty warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *