wybor roweru

Aby cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą na rowerze, trzeba przede wszystkim wybrać solidnie wykonany sprzęt, który będzie dopasowany do indywidualnych możliwości i potrzeb. Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniego rodzaju roweru stosownie do preferowanego stylu jazdy. A pod tym względem możliwości mamy bardzo wiele, gdyż renomowani producenci zapewniają nam bardzo szeroką ofertę różnorodnych typów jednośladów skierowanych do najbardziej wymagających użytkowników. Przekonasz się o tym, zapoznając się z naszym asortymentem. W ofercie posiadamy modele najbardziej uznanych światowych oraz polskich marek, takich jak: Kellys, Alpina, Kross, Le Grand, Monteria, Cossack, Maxim, Turbo, Tolek i inne.

W tym artykule przedstawimy najważniejsze rodzaje rowerów oraz ich zastosowanie.

Jaki rodzaj roweru wybierzesz dla siebie?

  • Rower górski (MTB) – bardzo chętnie wybierany rodzaj rowerów. Docelowo zostały stworzone do jazdy w terenie, poza asfaltowymi drogami, dlatego są bardzo wytrzymałe i trwałe, jednak ze względu na swoją uniwersalność często są wykorzystywane również do jazdy po mieście.
  • Rower szosowy – jak sama nazwa wskazuje przystosowany do komfortowej jazdy po asfalcie.
  • Rower trekkingowy – połączenie roweru szosowego z górskim. Są to modele przeznaczone do dłuższych wypraw rowerowych zarówno po drogach asfaltowych, jak i poza utartym szlakiem (jednak nie sprawdzą się w przypadku zbyt ekstremalnych tras).
  • Rower miejski – jak sama nazwa wskazuje – przystosowany do komfortowej jazdy po mieście. Sprawdzi się podczas codziennych dojazdów do pracy lub szkoły, a nawet na zakupy. Doskonała alternatywa dla motocykli, samochodów czy komunikacji miejskiej. Wśród tych rodzajów rowerów wyróżniamy dwa podtypy: miejski cruiser i tzw. miejski holenderski.
  • BMX – popularny model rowerów do ewolucji o charakterystycznych małych kołach i prawie pionowej kierownicy. Wykorzystywany do wykonywania różnorodnych trików.
  • Rower crossowy – przeznaczony do dłuższych dystansów po drogach asfaltowych i mocniej ubitych ścieżkach (podobnie jak rower trekkingowy).

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *